05.Ιουν.2010 Τριημερο Εκδηλωσεων στον ασυρματο

>>> οδηγίες για πρόσβαση στο χώρο (χάρτη, λεωφορεία, …) θα βρείτε κι εδώ 

 

 

ακολουθεί το πρόγραμμα των εκδηλώσεων (όπως αναφέρεται και στην αφίσα)

 Παρασκευή 11/6

7 µ.µ. Συζήτηση µε θέµα: «Η εµπειρία των τοπικών αγώνων»

Θα παρέμβουν μέλη κινήσεων από αυτοοργανωμένους αγώνες  (ρέμα Πικροδάφνης, ΚΥΤ Αργυρούπολης -Ηλιούπολης, ΚΥΤ Αγ. Δημητρίου, Ανοιχτή Συνέλευση Αγίας Παρασκευής, Αγρός – Αυτοδιαχειριζόμενο κατειλημμένο έδαφος στο πάρκο Τρίτση, Αυτοδιαχειριζόμενο Πάρκο Ναυαρίνου και Ζ.Πηγής)

9.30 µ.µ. Θεατρικός µονόλογος: «Το Ξύπνηµα», της Φράνκας Ράµε  και του Ντάριο Φο 
με την Ιωάννα Μπιλίρη 

Σάββατο 12/6 

7 µ.µ. Συζήτηση µε θέµα: «Ο Ασύρµατος, η διαµόρφωσή  του σε ανοιχτό-πράσινο χώρο  και ο συµµετοχικός σχεδιασµός»

Ομιλητές:  
> Eλ.Πορτάλιου (καθηγήτρια ΕΜΠ)  
> μέλος της ανοιχτής συνέλευσης  για τη διεκδίκηση του Ασυρμάτου

9 µ.µ. Συναυλία µε τοπικά συγκροτήµατα

Μεθυσμένα ξωτικά, Bad Luck, Utopia, Grain

Kυριακή 13/6 

11.30 π.µ. Κουκλοθέατρο: «Η πηγή των χρωµάτων» 
με τους Λίλιαν Χαριτάκη-Άσιμου και Γιάννη Τριδήμα

και ταχυδακτυλουργικά για παιδιά 
με τον «Μελκιόρ»

Ακουλουθεί Ρεµπέτικο γλέντι με τη Ματούλα Ζαμάνη

και συλλογική  κουζίνα  

Write a Comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Essentials

Meta

Pages

Categories

  • ΣΥΝΕΛΕΥΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΑΣΥΡΜΑΤΟ

    Οι συνελεύσεις γίνονται κάθε Δευτέρα
    στις 8.00 μ.μ.
    Επόμενη συνέλευση: Δευτέρα 7/4

  • ΤΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΑΣ!

    Κυριακή 6/4 από τις 11:00
    Συζήτηση (και δουλειές) για τις ανάγκες των δέντρων του πάρκου

  • ΜΑΘΗΜΑΤΑ – ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ – ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΑΣΥΡΜΑΤΟ

    ΔΕΥΤΕΡΑ
    18:00-20:00 ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΟΡΟΙ
    20:00-22:00 ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ

    ΤΡΙΤΗ
    15:00-20:00 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΣΧΕΔΙΟ
    18:00-21:00 ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΖΟΓΚΛΕΡ

    ΤΕΤΑΡΤΗ
    11:00-13:00 ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΔΕΝΤΡΩΝ
    17:30-19:00 ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΟΡΟΙ
    19:00-20:00 ΘΕΩΡΙΑ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ
    (Α΄ ΚΥΚΛΟΣ)

    ΠΕΜΠΤΗ
    16:00-17:00 ΜΟΥΣΙΚΟΚΙΝΗΤΙΚΗ (ΣΥΣΤΗΜΑ ORFF)
    16:00-18:00 ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΤΕΧΝΗΣ
    16:00-18:00 ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
    18:30-21:30 ΑΓΓΛΙΚΑ (PROFICIENCY)
    19:00-20:00 ΑΡΜΟΝΙΑ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ
    20:30 ΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟ
    21:00 ΚΑΦΕΝΕΙΟ “ΤΟ ΣΥΝΑΞΑΡΙ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ”

    ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    16:00-17:00 ΧΟΡΕΥΤΙΚΗ YOGA
    17:00-19:00 ΜΑΘΗΜΑΤΑ PHOTOSHOP
    19:00-23:00 ΜΟΥΣΙΚΑ ΣΥΝΟΛΑ

    ΣΑΒΒΑΤΟ
    14:00-16:00 ΑΡΑΒΙΚΑ
    16:00-17:00 ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ
    16:00-18:00 ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟ ΧΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ
    17:00-18:00 ΘΕΩΡΙΑ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ
    (Β΄ ΚΥΚΛΟΣ)
    18:00-20:00 ΧΟΡΩΔΙΑ

    ΚΥΡΙΑΚΗ
    11:00-14:00 ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΔΕΝΤΡΩΝ
    16:00-18:00 LATIN ΧΟΡΟΣ
    19:30-22:00 ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ

  • email

    asyrmatos@espiv.net
  • Αρχείο Άρθρων

  • ΑΦΙΣΕΣ – ΕΙΚΟΝΕΣ – ΣΤΙΓΜΕΣ